1 kwietnia 2020

Oświetlenie pokoju dziecka

Bajkowe wnętrze, pełne ulubionych zabawek nie prędko znudzi się waszemu dziecku. Z drugiej strony mamy z tyłu głowy, że taka aranżacja powinna być funkcjonalna.

Pokój dziecięcy nie jest łatwy do urządzenia – musi uwzględniać potrzeby najmłodszych, ale też warto by stanowił kreatywną przestrzeń, która będzie stymulować jego rozwój. Należy w nim zaplanować odpowiednie strefy do nauki, zabawy, wypoczynku. 

Ważnym elementem wystroju pokoju najmłodszych jest oświetlenie. Jest nie tylko źródłem światła koniecznym do zabawy, ale także doświetla kącik do nauki, a dla młodszych dzieci, które wciąż boją się ciemności, pełni funkcję nocnej lampki.

W połączeniu kilku funkcji pokoju dziecięcego idealnie sprawdzi się Ledon. Opcja regulacji światła sprawi, że będzie to idealny element dekoracyjny, a jednocześnie funkcjonalny dodatek. Świecący pełną mocną wieczorem, będzie mógł być ściemniony do najmniejszej mocy na czas usypiania Waszej pociechy. Jest rozwiązaniem, które docenią szczególnie rodzice maluchów. Opiekunowie i dzieci pokochają je za ich praktyczną rolę przy „przeganianiu potworów”.

W projektowaniu Ledonu do pokoju Waszego dziecka nie ma zbyt wielu ograniczeń. Punktem wyjścia może być rysunek Waszej pociechy, który nasi graficy zmienią na odpowiedni projekt. Od tego momentu droga jest krótka żeby cieszyć się wyjątkowym Ledonem, który będzie pamiątką na lata. “Pamiętasz Krysiu jak kiedyś namalowałaś rakietę? Voila! Oto i ona!”. To coś znacznie lepszego niż zwykły obrazek, który zawieszamy w ramce na ścianie.


Oczywiście pomysłów na świecący napis do pokoju dziecka jest mnóstwo. Najprostszym, a jednocześnie ponadczasowym rozwiązaniem będzie imię waszego malucha. Tu możemy bawić się rozmiarem napisu i czcionką. Gdy pokój Waszego dziecka jest nowoczesny, albo kiedy jest wielkim fanem gier komputerowych, możemy tak dobrać styl napisu, żeby idealnie komponował się do całości.

W projektowaniu Ledonu ogranicza nas tylko wyobraźnia. Pomysłów na przyozdobienie pokoju dziecka, przy jednoczesnym dobrym doświetleniu go, mamy mnóstwo. Dla miłośników superbohaterów może to być ulubiona postać, który nada dziecięcej przestrzeni niepowtarzalny sznyt.

Jeżeli chcecie żeby było jeszcze bardziej fantazyjnie, możecie zdecydować się na zastosowanie rozwiązania RGB, czyli opcji zmiany kolorów. Dzięki temu Ledonem będzie można sterować za pomocą pilota i wybierać dowolne sekwencje kolorystyczne.

Podsumowując pamiętajmy, że zarówno moc jak, i barwa światła mają znaczenie, aby zapewnić dziecku warunki zarówno do zabawy, odpoczynku i nauki. Światło to bardzo istotny aspekt nadający klimat jak i narzędzie, dzięki któremu podzielimy, wyeksponujemy i zagospodarujemy dostępną przestrzeń. Nasi graficy pomogą Wam stworzyć idealny projekt Ledonu do pokoju Waszego dziecka.

Napisz do nas na info@tworczywo.pl lub od razu zamów szybką, bezpłatną WYCENĘ. Napisz ile masz przestrzeni i jakie wstępne pomysły chodzą Ci po głowie. My zajmiemy się resztą!