14 czerwca 2021

Niebanalne oświetlenie do sypialni

Jakie jest najlepsze domowe miejsce do odpoczynku? Salon lub wygodne łóżko w odpowiednio oświetlonej sypialni! Jak dobrze urządzić tę część domu, aby światło współgrało z naszymi potrzebami oraz spełniało wszystkie niezbędne funkcje?

Lampa w zależności od tego, które pomieszczenie ma oświetlać, może spełniać różne role. Do salonu warto wybrać oświetlenie górne, które w razie potrzeby może być uzupełnione światłem kierunkowym lub ściennym – gdy chcemy oświetlić konkretny element np. stolik. Wybór oświetlenia do sypialni również nie powinien być przypadkowy.

świecący napis w sypialni
romantyczny napis w sypialni, fot. Natalia Rybakowska

Ciepłe oświetlenie sypialni

Żeby odpowiednio dobrać oświetlenie do naszego ulubionego pomieszczenia dobrze byłoby dowiedzieć się co nieco o temperaturze barwowej.

Światło może mieć barwę zimną, ciepłą bądź naturalną. Temperatura barwowa podawana jest w kelwinach (K). Do 3000 K oznacza ciepłe światło, zimne ma ponad 5000 kelwinów. Oświetlenie mające temperaturę barwową pomiędzy 3100 a 4900 K określamy jako neutralne.

Sypialnia to pomieszczenie, które służy wypoczynkowi i regeneracji. Dobrze sprawdza się w nim światło o ciepłej barwie, które wyciszy nasz organizm i będzie sprzyjać odprężaniu.

W sypialni urządzonej w ciemnych barwach Ledon świecący ciepłym światłem będzie idealnym dodatkiem. Na zdjęciu przykład sypialni urządzonej przez Tomasza Pągowskiego w programie „Remont w 48h”

neonowy napis do sypialni
Idealny dodatek do sypialni

Eksperymenty z oświetleniem w sypialni

Sypialnia to pomieszczenie, które może być miejscem wnętrzarskich eksperymentów. Nie bądź bardzo zachowawczy i pomyśl o oryginalnym oświetleniu. Zamiast tradycyjnych kinkietów łóżko może oświetlić Ledon, choinkowe lampki czy węże LED.

Oświetlenie sypialni jako dekoracja

Poza konkretnymi funkcjami oświetlenie sypialni może stanowić również dekorację wnętrza.

Zastosowanie świecących Ledonów daje spore pole do popisu. Od pewnego czasu są one silnym trendem w aranżacji wnętrz. Kiedyś kojarzone z wielkomiejskimi reklamami i komercyjnymi lokalami, dzisiaj bardzo często są wykorzystywane we wnętrzach prywatnych.

oświetlenie w sypialni
Klasyk Twórczywa – Chyba śnisz

Neonowe napisy czy symbole umieszczone na ścianie to doskonały sposób aby spersonalizować wnętrze. Dzięki nim, możemy umieścić na ścianie cytaty z naszych ulubionych książek, afirmacje czy grafiki.

Przytulność przede wszystkim

W sypialni oświetlenie musi przede wszystkim dać nam możliwość relaksu i regeneracji. Świadomość roli światła oraz jego wpływu na samopoczucie i codzienne funkcjonowanie powinno ułatwić nam wybór.

Jeżeli Ty również masz ochotę na odświeżenie swojej sypialni oryginalnym akcentem zapraszamy do kontaktu z nami. Ceny świecących neonowych napisów zależą od stopnia skomplikowania projektu, dlatego każdy wyceniamy indywidualnie: